Hakkımızda

yda1.mp4_000144968

yda1.mp4_000252653

YDA Group’un tarım sektöründeki iştiraki olan YDA Tarım, teknolojik sera yatırımlarıyla Türkiye’nin en iyi tarım organizasyonlarının başında gelmektedir. Hâlihazırda ürünlerini sunduğu tescilli markası Naturagreen Türkiye’de gerek ürün kalitesiyle gerekse de fiyatı ile lider konumunu sürdürmektedir.

Seralar jeotermal kaynaklara sahip yaklaşık 800 dekar açık alan üzerine 150 dekar kapalı alan olarak inşa edilmiştir ve faaliyetine bu kapasitede devam etmektedir. Yatırım programı kapsamında kısa vadeli kapalı alanı toplamda 450 dekara yükselecek olan YDA Tarım;  salkım domates yetiştirmek üzere planlanan, jeotermal ısıtmalı ve yeni nesil tam otomasyon düzeniyle çalışan seraları ile özel bir proje olarak Türkiye’de bir farklılık yaratmıştır. YDA Tarım’ın son teknoloji ile gerçekleştirdiği sera domatesleri, dünya genelindeki gıda endüstrileri ve büyük market zincirlerine yıl boyunca ihraç edilmektedir.

YDA Tarım, Türk tarımını, dünya pazarında zirveye taşımak için kısa, orta ve uzun vadeli stratejik yatırımlarına devam etmektedir. Bu kapsamda belirlemiş olduğu temel ilkelerle; “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” politikasını sürdürerek, kalitesini ve güvenilirliğini koruyarak, teknolojiyi takip ederek ve uygulayarak, yeni yatırımları ve farklı markaları ile ülkemizde ve dünyada lider şirketler arasındaki konumunu sürekli kılmayı hedeflemektedir.

DSC_0335

IMG_4079

Evrensel standartlarda üretim yapan YDA Tarım tesisleri,  Avrupa Perakendecileri Birliği’nin tarım ürünleri çalışma grubunun iyi tarım uygulamaları standardı olan “EUREPGAP” sertifikasını sahiptir. Günümüzde tüm dünyada geçerli olan global bir standart haline gelen GLOBALGAP (EUREPGAP) ;1997 yılında Avrupalı büyük perakendeci süpermarketlerin raflarına koydukları tarım ürünlerinin güvenilir ve  insan sağlığına zararlı olmadığından emin olmak için bir araya gelip kurdukları ve uygulamaya koydukları bir girişimdir. Avrupa’daki büyük perakendeci ve üreticilerin %70-80’i şu anda GLOBALGAP (EUREPGAP)’e üye veya kayıtlıdır. YDA tarım bitkinin toprağa ekiminden paketlenmiş ürüne kadar olan tarımsal üretim sürecini işte bu Avrupa standartlarına uygun olarak sürdürmektedir.

YDA Tarım, başarı ivmesinin sürekli olarak yukarılara taşımak için üretimde, ham maddenin kabulünden, ürünün tüketileceği ana kadar gıda güvenliğine yönelik tehlikeleri tanımlayarak değerlendirmekte ve kontrolünü sağlamaktadır.

Dünyadaki yüksek teknolojileri ve standartları uygulayarak, evrensel normlarda üretim yapan YDA Tarım; sahip olunan ulusal ve uluslararası sertifikalar, belgeler ve ödülleriyle yurt içi pazarında Türk Gıda Kodeksine ve standartlarına, dünya pazarında ise ihracat yaptığı ülkenin ve firmanın spesifikasyonlarına uygun ürünler üretmektedir.

Sağlıklı ve güvenilir ürünleriyle kısa zamanda sektöründe markalaşan YDA Tarım’ın bugünkü başarısının altında deneyim ve uzmanlık, teorik ve teknik bilgi, tüketici ve müşterilerine sunduğu lezzetli ve sağlıklı ürünler, sahip olduğu ticari ve etik değerler, kolektif çalışma anlayışı ve çalışanlarına verdiği değer bulunmaktadır.

satış -pazarlama

DSC_0408