Kalite ve Gıda Güvenliği Politikaları

Ürünlerimiz uzman teknik kadromuz gözetiminde, çevreye ve insan sağlığına maksimum önem verilerek ve uluslararası standartlara uyularak üretilmektedir. Bunu sağlarken de GLOBALGAP standartları yol göstericimiz olmaktadır.

GLOBALGAP Avrupa Perakende Sektöründe İyi Tarım Uygulamaları Standardı, Avrupa Perakendecileri Tarım Ürünleri Çalışma Grubu’nun, İyi Tarım Uygulamaları (GAP: GoodAgriculturePractice) protokolüdür.

GLOBALGAP Sertifikasıyla; ürünlerin insan sağlığına zararlı kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kalıntılar içermediği, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği, üretim sırasında, üretimle ilgili insanları veya diğer canlıları olumsuz olarak etkilemediği, üretim sırasında, tüketicinin bulunduğu ülkenin ve ürünün yetiştirildiği ülkenin tarım mevzuatına uygun işlemler yapıldığı belgelenmiş olur.

YDA TARIM, teknolojik gelişmeler ışığında, dünya standartlarında üretim yapan, kalite, çevre ve insan sağlığından ödün vermeyen, yönetim ve kalite sistemlerini bu doğrultuda oluşturup gerçek anlamda uygulayan bir kuruluş olmayı ilke edinmiştir.

Bu amaç doğrultusunda;

  • Yasa ve mevzuatlara uyan
  • İnsan ve çevre sağlığına önem veren
  • Teknolojik gelişmeleri takip eden, uygulayan
  • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan
  • Personel çalışma koşularına ve eğitimine önem veren
  • İzlenebilirlik sistemi ile hammadde ve ara girdi tedariğinden son tüketiciye ulaşana kadar tüm aşamaların belirlenip gıda güvenliği açısından uygunluğunu kontrol eden
  • Pestisit kalıntısız üretim yapan, sektöründe lider bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

YDA TARIM:

Sektöründe ideal koşullarda üretimini,

Kaliteli beslenmesini, işlenmesini ve paketlenmesini,

Hijyenik ambalajlarda tüketicilere ulaştırılmasını,

Çevreye ve topluma karşı sorumluluklarından ödün vermemeyi,

İşgören ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile yasal yükümlülüklerini ve diğer şartları yerine getirmeyi,

Ülke kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek sureti ile iç ve dış pazarlarda ekonomimize katma değer sağlamayı,

Sürekli yenilenen en son teknoloji ile ürettiği ürünlerin kalitesiyle Türkiye’de sektör ve küresel vizyonunu sürdürmeyi taahhüt etmektedir.